Tokio Hotel
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Singur si pierdut, Nascut invizibil, Inghetat la primul strigat, Copil uitat ,Alearga fara sfarsit, Negat de lume
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» (Tokio hotel) who likes you and what do YOU mean to them??
despre... I_icon_minitimeLun Dec 22, 2008 6:47 pm Scris de RxY-andra

» Interviuri cu Bill
despre... I_icon_minitimeLun Dec 22, 2008 4:17 am Scris de RxY-andra

» kt de moolt te potrivesti q bill?
despre... I_icon_minitimeLun Dec 22, 2008 4:07 am Scris de RxY-andra

» ce sti despre bill shi tom?
despre... I_icon_minitimeLun Dec 22, 2008 4:03 am Scris de RxY-andra

» How much do you love Bill?
despre... I_icon_minitimeLun Dec 22, 2008 4:00 am Scris de RxY-andra

» What-you-would-do-if-you-could-spend-a-day-with-Tokio-Hotel
despre... I_icon_minitimeLun Dec 22, 2008 3:51 am Scris de RxY-andra

» Who ur tokio hotel romance
despre... I_icon_minitimeLun Dec 22, 2008 3:49 am Scris de RxY-andra

» Ce faci in acest moment?
despre... I_icon_minitimeDum Dec 07, 2008 12:43 pm Scris de ღαmy♥тømღ

» Poze cu Bill
despre... I_icon_minitimeDum Dec 07, 2008 12:41 pm Scris de ღαmy♥тømღ

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
despre... Np3ntydespre... 24eyn0h

 

 despre...

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




despre... Empty
MesajSubiect: despre...   despre... I_icon_minitimeDum Oct 05, 2008 7:22 pm

Dintre tendintele care influenteaza moda accesoriilor din aceasta iarna, ai putea alege sa porti lanturi metalice suprapuse, cu zale de diferite marimi si grosimi, cu bile, ace de siguranta, funde, snururi si alte detalii adaugate acestora. Poti purta si bratari de diferite dimensiuni la una dintre incheieturi sau sa creezi un punct focal cu ajutorul mai multor brose, cat mai diferite. Orice tip de accesorii porti, trebuie sa fie vizibile si «cu atitudine»: bratari subtiri din plastic negru sau colorat, bratari late din piele, cu tinte, coliere tip choker (pe gat), lanturi, pandantive enorme sau orice alt tip de gablonturi care sa te diferentieze de fetele de varsta ta.

In privinta hainelor, sunt sigura ca deja stii care sunt elementele-cheie ale stilului punk traditional: tricouri cu sloganuri si imagini controversate, haine de piele, bocanci militari, pantaloni din piele stramti sau jeansi negri, ace de siguranta si zale prinse de haine, bratari din piele cu insertii din metal, ochii machiati excesiv cu creion negru… Multe dintre fanele acestui curent alegeau intentionat un amestec de haine stereotipic feminine si masculine – o fusta tutu din voal, purtata peste leggings-i si cu bocanci militari.

Daca vrei sa te imbraci intr-un stil punk-rock ceva mai modern, iata cateva idei: in primul rand, niciun fel de pantaloni evazati, largi sau boot-cut. Silueta creata de haine trebuie sa fie subtire, ingustata, asa ca va trebui sa porti pantaloni skinny, din piele sau din denim. Purtati cu cizme inalte din piele, cu o geaca scurta tip bomber si cu o curea din zale, vei copia imaginea lui Chrissie Hynde. Ciorapii negri grosi si mati sau colantii sunt un alt hot look. Ii poti puta sub o fusta mini din jeansi, cu balerini din lac colorati sau, daca vrei sa fii ceva mai masculina, cu niste tenisi Converse.

Un lucru pe care nu ar trebui sa il eviti este culoarea. Chiar daca negrul este tema dominanta, acesta da nastere unui efect dramatic atunci cand este purtat cu rosu intens, roz neon, turcoaz inchis sau albastru puternic. Dungile late, orizontale, si bulinele sunt si ele de efect, la fel ca si diferitele texturi pe care le-ai putea combina: catifea, matase, dantela, piele.

Evident, stilul unei adevarate punk-rock chic nu este complet fara machiajul, coafura si accesoriile potrivite. In aceasta privinta, nu exista reguli: parul poate fi lung si foarte drept, cum il are Avril Lavigne, scurt si ravasit ca al lui Kelly Osbourne sau perfect aranjat si vopsit, precum Gwen Stefani. Machiajul este la fel de divers. Poti opta pentru un machiaj complet natural ca al lui Avril Lavigne, care nu poarta ruj sau fard de obraz pentru a-si putea sublinia ochii cu creion negru, sau il poti copia pe cel al lui Kelly: fata foarte pudrata, ochii puternic subliniati, gene false, buze si obraji roz.
lol! lol! lol!



" border="0" alt=""/>
Sus In jos
dark~angel
Moderator
Moderator
dark~angel


Mesaje : 149
Data de înscriere : 07/10/2008
Varsta : 31
Localizare : ~!AnGeL's WoRlD!~

despre... Empty
MesajSubiect: Re: despre...   despre... I_icon_minitimeVin Oct 17, 2008 5:04 pm

interesanta chestie...multe din lucruri le stiam...dar multe nup...
hmm mie imi plashe mai mult stilu lu avril...
Sus In jos
ღαmy♥тømღ
Admin
Admin
ღαmy♥тømღ


Mesaje : 283
Data de înscriere : 04/10/2008
Varsta : 28
Localizare : ¤«вяΦкεη¤ωΘ®ℓ∂»¤

despre... Empty
MesajSubiect: Re: despre...   despre... I_icon_minitimeVin Oct 17, 2008 7:12 pm

oh punk despre... 24142 nu pomeni k salivez imd...mda sunt chestii interesante despre punk despre... 24142


Ultima editare efectuata de catre †×Broken×Doll׆ in Mier Oct 22, 2008 9:12 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
https://tokiohotel4ever.catsboard.com
tokio_fan
~†~::TH Fan::~†~
~†~::TH Fan::~†~
tokio_fan


Mesaje : 40
Data de înscriere : 05/10/2008

despre... Empty
MesajSubiect: Re: despre...   despre... I_icon_minitimeMier Oct 22, 2008 9:05 pm

jI MiE pLsH PunKu' despre... 196462 despre... 196462 despre... 196462
Sus In jos
ღαmy♥тømღ
Admin
Admin
ღαmy♥тømღ


Mesaje : 283
Data de înscriere : 04/10/2008
Varsta : 28
Localizare : ¤«вяΦкεη¤ωΘ®ℓ∂»¤

despre... Empty
MesajSubiect: Re: despre...   despre... I_icon_minitimeJoi Oct 23, 2008 7:15 am

Smile Smile asta e bn k e apreciat stilul cheers
Sus In jos
https://tokiohotel4ever.catsboard.com
tokio_fan
~†~::TH Fan::~†~
~†~::TH Fan::~†~
tokio_fan


Mesaje : 40
Data de înscriere : 05/10/2008

despre... Empty
MesajSubiect: Re: despre...   despre... I_icon_minitimeJoi Oct 23, 2008 8:09 am

despre... 308494
Sus In jos
Continut sponsorizat





despre... Empty
MesajSubiect: Re: despre...   despre... I_icon_minitime

Sus In jos
 
despre...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Despre..
» despre...
» ce sti despre tom?
» Interviu despre ....sex
» Despre Punk

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Tokio Hotel :: Style :: Rock-
Mergi direct la: